marcin kaminski Ładowanie

Sprawy przeciwko ZUS

Prawnik Paweł Wróblewski to dobry adwokat Gorzów Wielkopolski ul. Słowiańska 57, tu mieści się kancelaria adwokacka Lexstrada

Niektórzy „przeciwnicy” na sali sądowej są szczególnie problematyczni. Obywatele, jacy weszli w spór z potężnymi instytucjami państwa nierzadko czują się przegrani już na starcie, ale absolutnie nie musi tak być. Tak naprawdę ogromnie dużo zależy od prawnika, jaki w kwestiach związanych z formalnościami może być dla wielu osób realnym ratunkiem. Jeśli mamy poczucie, że nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić, kancelaria służy pełnym wsparciem. Należy pamiętać, że każdy z nas ma prawo do bycia reprezentowanym przez prawnika i nie ma w tym zakresie miejsca na jakiekolwiek odstępstwa. Bardzo ważne jest, aby był to specjalista doświadczony i wiarygodny, który ma na swoim koncie sukcesy. Najlepsze z kancelarii w dużych miastach, takich jak na przykład Kraków, dbają o to, aby w zespołach znajdowali się tylko i wyłącznie mecenasi o doskonałych kompetencjach. Warto w tym kontekście zdecydować się na opcję sprawdzoną i przy tym w pełni wiarygodną. Sprawy przeciwko ZUS tego wymagają, ponieważ dochodzenie swoich praw wobec tego podmiotu jest wyjątkowo trudne. Należy pamiętać, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest jedną z instytucji o strategicznym znaczeniu z punktu widzenia finansów publicznych i całego państwa.

Realia są takie, że jej status przed sądem powszechnym jest zupełnie inny niż „szarego” Kowalskiego. Trudna walka z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Problemy wynikające z relacji z ZUS mogą wiązać się z wieloma kwestiami. Może chodzić o składki na ubezpieczenia społeczne, ale również o kwestie emerytur, rent lub innych świadczeń, których wypłatą Zakład się zajmuje. Każdy przypadek jest zupełnie inny i rolą prawnika w takich momentach jest znaleźć odpowiednie rozwiązanie, jakie da klientowi szansę na skutecznie dochodzenie swoich praw. Większość zagadnień z tym związanych jest na tyle skomplikowana, że sprawy mogą ciągnąć się miesiącami, a nawet latami. Uzyskanie prawomocnego orzeczenia bywa długotrwałą walką, zwłaszcza gdy ZUS miałby się przyznać do błędu i na przykład wypłacić lub zwrócić środki finansowe. Potencjał związany z takimi sprawami jest ogromny, a większość osób poszkodowanych przez ZUS w taki lub inny sposób nie szuka sprawiedliwości w ogóle. Może to wynikać z braku wiary w sukces, braku odpowiedniej świadomości prawnej lub niewiedzy. Często obywatel nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że Zakład dokonał względem niego jakiegoś nadużycia. Oznacza to, że pozostaje w tym zakresie bezkarny.

Dlatego dobrze jest czuwać nad wszystkimi kwestiami związanymi ze stanem relacji z ZUS, aby nie puszczać niczego płazem.