części zamienne merlo

Coraz większą popularnością zwłaszcza w dużych zakorkowanych miastach cieszą się przesyłki dostarczane przez kurierów na rowerach. Wraz z rozwojem polskich miast i pojawiającej się na ich ulicach coraz większej liczby samochodów, czas przejazdu zwłaszcza przez centrum znacznie się wydłużył.

To sprawiło, że w największych polskich miastach działają już kurierzy rowerowi. Ich usługi są najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na szybkim transporcie dokumentów lub innych przesyłek z jednego końca miasta do drugiego.

Największą zaletą przesyłek dostarczanych za pośrednictwem kurierów rowerowych jest nie tylko szybkość transportu, ale przede wszystkim przewidywalność czasu dostarczenia przesyłki. Kurier rowerowy nie stoi w korkach i przed dostarczeniem przesyłki na czas mogą go powstrzymać tylko wypadki losowe.

Ceny usług kurierskich są uzależnione od odległości, jaką musi pokonać kurier, pory dnia (przesyłki po godz. 18 oraz w weekendy są znacznie droższe), a także wielkości przesyłki.

Część firm oferuje także różne szybkości transportu – od standardowej, przez przyspieszoną, aż po ekspresową. Oczywiście im większa szybkość transportu, tym cena jest droższa.

W przypadku Wrocławia najtańsza przewóz przesyłki o wadze do 5 kg przewożonej na terenie ścisłego centrum w tempie standardowym między godz. 8.

30 a 17 kosztuje 10 zł.