Jeśli musimy gdzieś przewieźć naszego pupila, najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług firm specjalizujących się w szybkim transporcie zwierząt. Tradycyjne firmy przewozowe raczej nie zajmują się transportowaniem zwierząt.

Co zatem robić, jeśli musimy gdzieś dostarczyć naszego psa, kota lub innego zwierzaka? Najlepiej skorzystać z usług firm specjalizujących się w szybkim transporcie zwierząt. W odróżnieniu od tradycyjnych firm przewozowych te dysponują specjalnymi klatkami do transportu zwierzaków i zapewniają odpowiednie warunki transportu.

Przede wszystkim zwierzaki nie są przewożone na pace samochodu dostawczego, ale w specjalnie dostosowanych samochodach osobowych. Na dodatek, nad bezpieczeństwem przewożonych zwierząt czuwa nie tylko kierowca, ale także dodatkowy opiekun pilnujący, czy przewożone zwierzaki są bezpieczne i czują się komfortowo.

W trakcie podróży samochód robi postoje, w czasie których zwierzęta są pojone wodę, a np. psy są wyprowadzane na spacery.

Każde zlecenie na przewóz zwierzęcia jest indywidualnie omawiane z klientem. Firma przewozowa ma prawo odmówić transportu zwierzęcia ze względu na jego stan zdrowia lub niewłaściwe przygotowanie go do podróży.

Trzeba też pamiętać, że transport zwierzęcia musi być szybki, zatem trasa przewozu nie może być zbyt długa.