W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Z jednej strony jest to komfortowa sytuacja, ponieważ nie można narzekać na to, że brakuje nam środków pielęgnacyjnych. Z drugiej strony, tak bogaty wybór znacznie utrudnia nam decyzje o zakupie konkretnych kosmetyków. Niektóre osoby podczas wizyty w drogerii sugerują się cenami kosmetyków i wychodzą z prostego założenia, że te najdroższe są jednocześnie najlepsze. Niestety, nie jest to takie proste i oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Na cenę produktów wpływ ma szereg czynników, a nie tylko jakość.

Wiadomo, że uznane zagraniczne marki mogą doliczać do swoich produktów znaczną marżę, bo i tak konsumenci będą je kupować. Mniej znane przedsiębiorstwa, które przecież mogą mieć nam do zaoferowania równie wartościowe kosmetyki, nie mają już takiego komfortu. Warto także mieć na uwadze, że polskie marki są z zasady tańsze od zagranicznych, bez względu na to, jaką jakość reprezentują. Jak więc dobierać kosmetyki? Najlepszym sposobem na podjęcie właściwej decyzji jest zasięgnięcie opinii specjalisty z tej dziedziny, czyli na przykład kosmetyczki bądź dermatologa. Warto także mieć na uwadze, że kosmetyki należy dobierać indywidualnie. Są na przykład różne rodzaje cery, które wymagają odmiennej pielęgnacji.

Tego typu środki trzeba również wybierać biorąc pod uwagę swój wiek, a także porę roku oraz klimat, w jakim będziemy przebywali w najbliższym czasie.