Mocne, zadbane paznokcie to wspaniała dekoracja każdej kobiecej dłoni. Niestety, wiele osób często bezskutecznie walczy z ich łamliwością, rozdwojeniem i widocznymi przebarwieniami. Jak należy więc postępować, by poprawić ich kondycję? Na paznokcie doskonale działa olej rycynowy.

Na ich wzmocnienie można również stosować olejek ze słodkich migdałów z dodatkiem soli. Co więcej, taki specyfik zauważalnie odżywi pękający naskórek. Można też używać gotowych odżywek, dostępnych w wielu drogeriach.

Dla kruchych, bardzo łamliwych paznokci poleca się preparaty wzmacniające. Posiadają one ceramidy i proteiny, poprawiające kondycję płytki paznokcia. Kosmetyki regenerujące są z kolei wzbogacone o witaminy, które odżywiają zarówno paznokcie, jak i skórki.

Aby z kolei zapobiec licznym uszkodzeniom paznokci, nie powinno się za często ich polerować, gdyż ten zabieg je osłabia i sprawia, że stają się cieńsze, a więc bardziej podatne na złamania. Dla ich dobra lepiej nie decydować się też na zakładanie tipsów, ponieważ mają wyjątkowo niszczące działanie.