lekarz rehabilitacji kalisz

Medycyna estetyczna jest działem medycyny zorientowanym na zapewnienie wysokiej jakości życia ludzi zdrowych. Swoje zadanie medycyna estetyczna spełnia poprzez działania profilaktyczne związane ze starzeniem się skóry i zabiegi mające na celu nadanie skórze młodego wyglądu, pomimo upływających lat.

Medycyna estetyczna jest działem estetologii medycznej i nie należy pojmować jej przez pryzmat zabiegów kosmetycznych, ale medycznych. Zabiegi stosowane przez medycynę estetyczną mogą być wykonywane w zgodzie z prawem jedynie przez dyplomowanych lekarzy i inny wykwalifikowany personel medyczny.

Medycyna estetyczna opiera się na stosowaniu odpowiednich leków i medykamentów, oraz na zabiegach o niewielkiej lub żadnej inwazyjności. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, iż medycyna estetyczna usuwa nie tylko np.

Rozstępy, blizny, problemy skórne, ale również skupia się na poprawie stanu psychicznego pacjentów poprzez działania na ciele pacjentów. Medycyna estetyczna bywa mylnie łączona z chirurgią plastyczną, ale należy pamiętać, iż nie są to zjawiska tożsame.

Chirurgia plastyczną zajmuje się albowiem zabiegami o znacznej inwazyjności w ciało pacjenta, gdy tymczasem medycyna estetyczna pozwala pacjentowi na udanie się do domu w dniu zabiegu. Medycyna estetyczna zajmuje się więc przypadkami, które nie wymagają używania skalpela i dotyczą jedynie powierzchownych, gdy tymczasem chirurgia plastyczna dotyczy problemów związanych np.

Z rekonstrukcjami różnych części ciała itp.