Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli ulegliśmy jakiemuś wypadkowi, podczas którego doszło do upośledzenia naszych narządów ruchowych, to bardzo ważna jest każda chwila. Im szybciej podejmiemy odpowiednie działania, które będą nas miały przywrócić do pełnej sprawności, tym większa jest szansa na to, że tą pełną sprawność faktycznie uda nam się odzyskać.

Ważne są odpowiednie ćwiczenia

Bardzo ważne jest tutaj to, abyśmy podjęli odpowiednie ćwiczenia. Dlatego właśnie, powinniśmy się poznać z rehabilitantem, który będzie potrafił wszystko do nas dobrać, tak abyśmy mieli pewność, że robimy wszystko dobrze i że przypadkowo nie zrobimy sobie większej krzywdy.

Taki rehabilitant będzie wiedział, kiedy możemy dołączyć jakie wymachy rąk i nóg, a także jak intensywne powinny być dane ćwiczenia, tak abyśmy mieli pewność, że powrót do pełni zdrowia będzie prawidłowo zaplanowany. Dodatkowo trzeba jeszcze powiedzieć, że będzie on nadzorował prawidłowość tych ruchów, bo jeśli nie będziemy ich wykonywali w odpowiedni sposób, to z pewnością nie będą one przynosiły oczekiwanych rezultatów.

Już w szpitalu

Jeśli tylko będzie taka możliwość, to ważne, abyśmy odpowiednie ćwiczenia zaczęli podejmować już w szpitalu. Można zaczynać od takich, przy których będziemy leżeć w łóżku, a później stopniowo zwiększać trzeba ich intensywność.

Co więcej, ważne jest nie tylko to, aby takie ćwiczenia jak najszybciej podjąć, ale również to, żeby kontynuować je przez dłuższy czas. Jeśli więc dość szybko wyjdziemy ze szpitala, to powinniśmy znaleźć takiego rehabilitanta, który będzie do nas przyjeżdżał do domu, albo do którego my będziemy przyjeżdżać tak długo, jak będzie to konieczne. Dlatego też ważne jest to, aby taką rehabilitację podjąć nie tylko jak najszybciej, ale również, żeby prowadzić ją tak długo, jak jest to konieczne, abyśmy naprawdę mogli wrócić do pełni zdrowia. Warto zadbać o swoją rehabilitację, zwłaszcza jeśli wiemy, że przez dłuższy czas będziemy leżeć w łóżku.

Wówczas musimy się liczyć z tym, że nasze ciało będzie osłabione i jeśli nie będziemy go w odpowiedni sposób ćwiczyć, to nie będziemy mieli siły na powrót do normalnego funkcjonowania. Dlatego tak ważna jest rehabilitacja.