www.jemy.katowice.pl http://kilmatic.pl/

Wystarczy wejść, do pierwszej lepszej drogerii albo marketu, aby przekonać się, jak wiele różnego rodzaju kosmetyków jest nam proponowanych. Można powiedzieć, że półki wręcz się od nich uginają. Ale to, że jest ich tak wiele, wcale nie oznacza, że my podczas zakupów możemy sięgnąć po pierwszy lepszy produkt i nie czytając nic na jego temat, po prostu zacząć go używać.

Wbrew pozorom, możemy sobie w ten sposób bardzo zaszkodzić, bo tak naprawdę każda cera jest inna i każda potrzebuje czegoś innego. Dlatego też, zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy w pierwszej kolejności jak najwięcej dowiedzieć się o naszej skórze, tak abyśmy mieli pewność, że tego typu preparatami jej pomagamy, a nie szkodzimy.

Jakie są typy?

Przede wszystkim warto tutaj powiedzieć, że możemy mieć skórę suchą, mieszaną albo przetłuszczającą się.

Wiadomo, że jeśli do skóry suchej zastosujemy kosmetyki z alkoholem, to będziemy ją jeszcze bardziej wysuszać. Jeśli do skóry przetłuszczającej się wybierzemy kosmetyki nawilżające przeznaczone dla skóry suchej, to ta nasza skóry będzie się jeszcze bardziej przetłuszczała i świeciła. Dlatego też warto określić jaki mamy typ skóry, czy cała jest sucha, cała się świeci, a może policzki mamy suche, a czoło i nos nam się świecą, co wskazywałoby na cerę mieszaną.

Jeśli już określimy ten typ, to nie będzie nam pozostawało nic innego, jak rozejrzenie się za odpowiednimi kosmetykami. Zazwyczaj na opakowaniu mamy informację odnośnie tego, do jakiego typu cery przeznaczony jest dany produkt, więc ogólnie nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem czegoś dla siebie. Jeśli nie ma takiej informacji, to zawsze możemy spytać ekspedientkę o radę, co najlepiej może się sprawdzić w naszym przypadku.

Nie mniej, zawsze warto sprawdzić czy wybrany przez nas kosmetyk nie zawiera alkoholu, bo wówczas może się okazać, że będzie on nadmiernie wysuszał naszą skórę, co będzie szczególnie niewskazane, jeśli mamy cerę suchą.

Masło shea - Venus Nature

Kosmetyczka też doradzi

Ciężko jest nam określić jaki mamy typ skóry, a do tego jeszcze zmagamy się z trądzikiem albo z widocznymi naczynkami, co oznacza, że ta nasza skóra potrzebuje jeszcze większej troski? Jeśli nie chcemy sięgać po kosmetyki bez odpowiedniej wiedzy, to zawsze możemy się najpierw udać do kosmetyczki. Ona nie tylko przyjrzy się uważnie naszej skórze i powie nam, jaki jest jej typ, ale również podpowie nam, z jakich kosmetyków powinniśmy korzystać, tak aby mieć pewność, że te efekty ich działania będą widoczne, a nasza skóra zacznie się prezentować dużo lepiej.

Dodatkowo warto powiedzieć, że przy kosmetykach należy patrzeć na ich skład, a nie na cenę, bo nie zawsze te najdroższe zapewnią naszej skórze to wszystko, co faktycznie jest dla niej potrzebne. Warto pamiętać o tym, że różne typy skóry potrzebują różnej pielęgnacji. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy najpierw jak najlepiej poznali potrzeby naszej skóry, a następnie szukali kosmetyków, które mogą na te potrzeby odpowiedzieć i je zaspokoić.