czarno-białe plakaty na ścianę https://mecenas-lodz.com.pl/

Jeżeli zastanawiamy się nad wynajęciem ochrony, która będzie pilnowała naszego dobytku albo sklepu, to z pewnością zaczynamy się zastanawiać nad tym, jaka ona powinna być. Z jednej strony z pewnością chcielibyśmy mieć gwarancję, że zatrudniamy ludzi, którzy świetnie będą znali się na swoim zadaniu. Z drugiej, chcielibyśmy mieć pewność, że nie będziemy musieli za ich usługi płacić więcej niż to konieczne. Tak naprawdę wiele będzie zależało od tego, jaki typ ochrony nas interesuje i czego oczekujemy po takiej ochronie, kiedy dojdzie do włamania.

Jakie obowiązki?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, czy chcemy aby nasza ochrona cały czas była na miejscu, czy starczy nam, że będzie się pojawiała wtedy, gdy będzie to konieczne. To oznacza, że musimy się zastanowić, czy chcemy zatrudnić ochroniarza, który będzie przechadzał się po naszym sklepie, albo który będzie systematycznie przejeżdżał pod naszym domem, czy może wystarczy nam, że pojawi się on na nasze wezwanie. Wówczas może być tak, że będziemy mieli zamontowany alarm i odpowiednie kamery, tak aby ochrona w razie potrzeby miała podgląd na to, co się u nas dzieje. Co więcej, jeśli nie stać nas na to, aby ochroniarz przez cały czas był w sklepie, albo nie mamy na to tyle miejsca, to możemy zdecydować się na zamontowanie pod ladą odpowiedniego przycisku. Wówczas jeśli będzie się działo coś niepokojącego, ekspedientka wciśnie taki przycisk, u ochrony włączy się alarm i będzie mogła przyjechać na pomoc.

Jednocześnie w sklepie nic się nie zmieni, a to oznacza, że osoba dokonująca napadu, nawet nie będzie wiedziała, że za chwilę zostanie złapana na gorącym uczynku.

Nasze oczekiwania

Jeśli chcemy, aby nasz ochroniarz tylko sprawdzał kto wchodzi i wychodzi, czy nikt nie próbuje się nielegalnie dostać na teren naszej firmy. I nie oczekujemy od niego pogoni za ewentualnym złodziejem, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy zatrudnili starszych panów. Wówczas nie będą oni potrzebowali żadnych uprawnień na broń, ani nie będą musieli się wykazać niesamowitą kondycją. Ważne będzie to, aby dokładnie przyglądali się wszystkim, którzy chcą dostać się na teren firmy i w nocy robili obchód, tak aby pokazać, że to miejsce nie jest pozostawione samo sobie. Jednak jeśli oczekujemy, że w razie włamania, ochroniarz stanie do walki z przestępcą i go zatrzyma, to już powinniśmy zainwestować w młodych ochroniarzy, którzy będą mieli odpowiednie uprawnienia i będą potrafili wykazać się niezbędną kondycją. Oczywiście będzie się to wiązało z większymi wydatkami, jednak wówczas będziemy mieli pewność, że włamywacz zostanie zatrzymany na gorącym uczynku. Koniecznie musimy się zastanowić na jakiej ochronie nam zależy, czego oczekujemy od jej pracowników i ile chcemy za nią zapłacić. Wówczas będzie istniała największa szansa, że w razie potrzeby reakcji będziemy zadowoleni z ich działania.

www.nanocluster.pl

To oznacza, że zanim zatrudnimy ochroniarzy, powinniśmy wszystko dokładnie przemyśleć.