Skóra twarzy jest bardzo delikatna i zawsze powinna być właściwie nawilżona. Jednak nie musisz wydawać fortuny na różne kosmetyki, by cieszyć się promienną cerą. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na domowe maseczki do twarzy wykonane z owoców.

Maseczka wykonana z awokado, banana i gruszki doskonale radzi sobie z przesuszoną skórą. Pokrój owoce w plasterki i połóż na twarzy lub zmiksować je w blenderze. Powstałą masę nałóż na twarz i trzymaj kilkanaście minut.

Ten owocowy zastrzyk urody zapewni odpowiedni poziom nawilżenia cery. Możesz wykonać także maseczkę z arbuza, banana i papai. Pokrój owoce w kawałki i dodaj do nich odrobinę śmietany.

Zmiksuj je do uzyskania papki, którą później nałożysz na skórę twarzy. Trzymaj maseczkę przez około 20 minut, a później zmyj ją chłodną wodą. Jeśli znajdziesz w swojej kuchni jabłko, możesz wykorzystać je do wykonania odświeżającej maseczki.

Wersja zaawansowana zawiera także oliwę z oliwek i twarożek. Duże kwaśne jabłko zetrzyj na tarce, dodaj 1 łyżeczkę twarożku i 1 łyżeczkę oliwy. Nałóż maseczkę na twarz, a po 15 minutach zmyj wodą.

www.mycharts.com.pl

Taka kuracja wzmacnia cerę naczynkową.