pralnia ubrania robocze https://sky-poz.pl/uslugi-ppoz-warszawa/

Choroby wieńcowe można leczyć na kilka sposobów, jedną z popularniejszych i najczęściej stosowanych metod jest leczenie farmakologiczne. Opiera się ono głównie na zażywaniu przez pacjenta leków oraz zmianie jego trybu życia. Zmiana stylu życia jest konieczna do tego, aby stosowane leki miały możliwość zadziałać.

Zapobiega ona też możliwości wystąpienia zawału serca i poprawia ogólną jakość życia. Choroby wieńcowe leczy się głównie poprzez zwiększenie fizycznej aktywności chorego do minimum trzech treningów tygodniowo. Zaleca się też zredukowanie masy ciała tak, aby wskaźnik BMI był mniejszy niż 25.

Chory dodatkowo musi rzucić palenie oraz zmienić swoją dietę – powinien ograniczyć spożywanie tłuszczy pochodzenia zwierzęcego i spożywać więcej owoców oraz warzyw. W leczeniu chorób wieńcowych niezwykle ważne są także regularne kontrole lekarskie. Leki stosowane przy leczeniu chorób wieńcowych przede wszystkim mają za zadanie zwiększenie napływu krwi do serca, co jest możliwe dzięki poszerzeniu naczyń krwionośnych.

Leki takie zmniejszają również zapotrzebowanie serca na tlen, przez co poprawiają jego pracę. Leki te zapobiegają także pękaniu blaszek miażdżycowych oraz tworzeniu się skrzepów w tętnicach. Niektóre ze stosowanych leków w leczeniu chorób wieńcowych wyłącznie zmniejszają objawy choroby (np.

nitrogliceryna) inne zaś działają także profilaktycznie i zapobiegawczo dalszym powikłaniom i rozwojowi choroby. Jednak niektóre z leków działają w sposób bardzo złożony i konieczne jest stosowanie ich w określonych kompilacjach.