marcin kaminski Ładowanie

Jak zapewnić skórze twarzy odpowiednie nawilżenie?

W tym sezonie modne suknie na wieczór będą w kolorach jaskrawych

Delikatna i cienka skóra twarzy wymaga odpowiedniego nawilżenia każdego dnia. Właściwa pielęgnacja cery pomaga zwalczać postępujące wraz z wiekiem oznaki starzenia. Stres, duże ilości kawy, ogrzewane zimą pomieszczenia oraz częste opalanie również bardzo uszkadzają strukturę skóry, dlatego tak ważną rzeczą jest dostarczanie jej niezbędnych witamin. Duże znaczenie dla cery ma woda.

W końcu to właśnie z niej składa się przede wszystkim organizm ludzki. Należy więc pamiętać o jej regularnym piciu. Warto dodawać do niej również plasterek cytryny, który wzbogaci ją o potrzebną witaminę C. Zbawienny wpływ na skórę mają też soki, zwłaszcza te świeżo wyciskane.

By móc skutecznie walczyć z przesuszoną cerą należy jednak znaleźć odpowiedni kosmetyk nawilżający. Doskonałym rozwiązaniem okaże się krem hypoalergiczny oraz wszelkiego rodzaju maski. Sprawdzonym sposobem na wygładzenie i nawilżenie zniszczonej skóry są okłady z siemienia lnianego. W pielęgnacji twarzy przydadzą się także toniki, które można nabyć w aptekach lub przygotować samodzielnie z warzyw i owoców.